Sprzedaż biletów prowadzi kasa Muzeum Mikołaja Kopernika. Kasa mieści się w wieży Kopernika w Zespole Katedralnym.

Bilety normalne: 15 zł
Bilety ulgowe: 10 zł

14.07.2019
Fabio Ciofini
Włoski wirtuoz organów specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej. Studia odbył w konserwatorium muzycznym w Perugii (fortepian, organy). Naukę kontynuował w Konserwatorium im. Sweelincka w Amsterdamie. W 1995 r. został organistą w Collescipoli, gdzie ma do dyspozycji oryginalne barokowe organy W. Hermansa z 1678 roku. Artysta regularnie koncertuje we Włoszech, Holandii, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Anglii, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Japonii, Mongolii, na Węgrzech i w USA. Prowadzi wykłady i klasy mistrzowskie w Hiszpanii (Międzynarodowy Festiwal Muzyki Barokowej), USA (Uniwersytety w Kalifornii, Chicago i w Waszyngtonie) oraz w Anglii. Nagrywa dla: Bottega Discantica – Mediolan, Loft Recordings – Seattle i dla Brilliant Classics. Jest dyrektorem artystycznym zespołu Accademia barocca W. Hermans. Jest pedagogiem w Konserwatorium w Terni, od 2010 roku jest Dyrektorem Artystycznym Fundacji Cucinelli.

Alessandra Montani
W 1996 roku ukończyła z wyróżnieniem konserwatorium Morlacchi w Perugii z Francesco Pepicellim. Kontynuowała studia u Mario Brunello, Marianne Chen, Rocco Filippini, oraz kameralistykę z Pier Narciso Masi oraz, Dario de Rosa i Franco Rossi. Została nagrodzona wieloma nagrodami w konkursach krajowych i międzynarodowych (Stresa, Lamezia Terme, Vittorio Veneto). Intensywnie koncertuje z wieloma zespołami (Solisti Aquilani, Umbria Chamber Orchestra, Orchestra of Rome i Lazio jako concertino). Grała w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Francji z wieloma zespołami. W 1996 roku założyła Nahars Trio, dla którego pisało muzykę wielu współczesnych kompozytorów (Marocchini, D\'Antò, Baggiani, Bruzzese). Dla wytwórni Bottega Discantica nagrała Kwintet Mozarta i Brahmsa na klarnet i kwartet smyczkowy, grając ten program w audycji dla międzynarodowego kanału Euroradio z Quirinale of Italian Republic. W 2008 roku koncertowała oraz udzielała kursów mistrzowskich dla akademii sztuk pięknych w Singapurze. W 2010 r. oraz 2011 r. została zaproszona na występ do prestiżowej Filharmonii Berlińskiej. W Hiszpanii w 2010 roku miała zaszczyt grać na bezcennym instrumencie Stradivariusa w Palacio Real w Madrycie. W 2015 r. ukazały się trzy płyty CD z jej udziałem.


21.07.2019
Józef Serafin
Urodzony w roku 1944 w Krakowie. Studiował pod kierunkiem profesorów: B. Rutkowskiego, J. Jargonia (1968 - dyplom z odznaczeniem, PWSM w Krakowie), F. Peetersa, oraz A. Heillera (1972 - dyplom z odznaczeniem), Hochschule fur Musik und darstellende Kunst w Wiedniu). Laureat pierwszych nagród m.in. na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Warszawie (1967) i Międzynarodowym Konkursie Organowym w Norymberdze (1972). Koncertował w nieomal wszystkich krajach Europy, oraz w USA, Kanadzie, Japonii i Kazachstanie. Profesor zwyczajny Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej w Krakowie. Posiada liczne nagranie płytowe, radiowe i telewizyjne.Od lat związany jest z fromborskim festiwalem.


28.07.2018
Konstantin Volostnov
Moskiewski organista Konstantin Volostnov urodził się w Moskwie w 1979 roku. Naukę gry na organach rozpoczął w klasie Marii Potashnikowej w szkole muzycznej Siergieja Prokofiewa. W latach 1994–1999 studiował w Academic Music College w Moskiewskim Konserwatorium im. Czajkowskiego (klasy fortepianu i organów Aleksieja Szmitowa).W 2004 r. Konstantin Volostnov ukończył Moskiewskie Konserwatorium im. Czajkowskiego, gdzie uczył się u profesora Aleksieja Parshina (organy), Jurija Martynowa (fortepian) i profesora Aleksieja Ljubimowa (zespół kameralny).